ams-OSRAM USA INC. LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z
Part No.:
LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z.pdf
Description:
LED YELLOW CLEAR SMD BOTTOM ENT
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
PointLED®
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Yellow
Configuration:
Standard
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
12.55mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.8V
Current - Test:
2mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount, Bottom Entry
Wavelength - Dominant:
587nm
Wavelength - Peak:
591nm
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
3.40mm L x 1.90mm W
1. How to order LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LY P47K-K1L2-26-0-2-R18-Z?
Manufacturer ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC.
Series PointLED® PointLED® PointLED® PointLED®
Package/Case 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Color Yellow Yellow Yellow Yellow
Configuration Standard - Standard Standard
Lens Color Colorless Colorless Colorless Colorless
Lens Transparency Clear Clear Clear Clear
Millicandela Rating 11.25mcd 11.25mcd 7.85mcd 12.55mcd
Lens Style Round with Flat Top Round with Flat Top Round with Flat Top Round with Flat Top
Lens Size 1.60mm Dia 1.90mm Dia 1.60mm Dia 1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V 1.9V 1.8V 1.8V
Current - Test 2mA 2mA 2mA 2mA
Viewing Angle 120° 120° 120° 120°
Wavelength - Dominant 587nm 587nm 587nm 587nm
Wavelength - Peak 591nm 591nm 591nm 591nm
Features - - - -
Grade - - - -
Qualification - - - -
Supplier Device Package SMD SMD SMD SMD
Size / Dimension 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.55mm W 3.40mm L x 1.90mm W 3.40mm L x 1.90mm W