LWK316B7225KD-T.pdf
| Image |  |
| Part Number | LWK316B7225KD-T |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Ratings | - |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0612 (1632 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.033" (0.85mm) |