LWK107BJ105MV-T.pdf
| Image |  |
| Part Number | LWK107BJ105MVHT | LWK107BJ105MV-T |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | LWDC™, LW | W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Not For New Designs | Not For New Designs |
| Capacitance | 1 µF | 1 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% |
| Voltage - Rated | 10V | 10V |
| Temperature Coefficient | X5R | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Ratings | AEC-Q200 | - |
| Applications | Automotive, Bypass, Decoupling | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0306 (0816 Metric) | 0306 (0816 Metric) |
| Size / Dimension | 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) | 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) | 0.022" (0.55mm) |