LW 541C-AWDW-6K9L-0-20-BULK-I.pdf
| Image |  |
| Part Number | LW 541C-AWDW-6K9L-0-20-BULK-I |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | Radial |
| Package/Case | Radial |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Color | White |
| Configuration | Standard |
| Lens Color | Colorless |
| Lens Transparency | Clear |
| Millicandela Rating | 4110mcd |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.6V |
| Current - Test | 20mA |