| CCT (K) | - | - | - | - | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 27lm (18lm ~ 36lm) | - | - | - | - |
| Current - Test | 140mA | 140mA | - | - | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V | 3.2V | - | - | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 60 lm/W | - | - | - | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - | - | - | - | - |
| Current - Max | 250mA | 250mA | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) |