| Image |  |
| Series | OSLON® SX | OSLON® SX | - | - | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | - | White | - | - | - |
| CCT (K) | - | - | - | - | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 27lm (18lm ~ 36lm) | - | - | - | - |
| Current - Test | 140mA | 140mA | - | - | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V | 3.2V | - | - | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 60 lm/W | - | - | - | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - | - | - | - | - |
| Current - Max | 250mA | 250mA | - | - | - |
| Viewing Angle | 60° | 60° | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | CSMD | CSMD | CSMD | CSMD | CSMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) |