LT T67S-N2Q1-25-0-10-R18-Z.pdf
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | - | Standard | Standard | - | Standard |
| Lens Color | - | Colorless | Colorless | - | Colorless |
| Lens Transparency | - | Clear | Clear | - | Clear |
| Millicandela Rating | 105.5mcd | 62.75mcd | 107.75mcd | 84mcd | 98mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 528nm | 528nm | 528nm | 528nm | 528nm |
| Wavelength - Peak | 523nm | 523nm | 523nm | 523nm | 523nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |