LT CP7P-KYKZ-26-0-350-R18.pdf
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V | 3.2V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 70 lm/W | 82 lm/W | 87 lm/W | 102 lm/W | 82 lm/W |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Temperature - Test | - | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.092" (2.33mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) |