LSXNE3030MKT4R7MN.pdf
| Image |  |
| Part Number | LSXNE3030MKT4R7MN |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | LSXN |
| Package/Case | 1212 (3030 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.06 A |
| Current - Saturation (Isat) | 1A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 156mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 120°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 1212 |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |