LSXND6060MKT4R7MMG.pdf
| Image |  |
| Part Number | LSXND6060MKT4R7MMG |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.55 A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.6A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 150mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 36MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | 2424 |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |