Taiyo Yuden LSRNJ12555GL6R0NMY
Part No.:
LSRNJ12555GL6R0NMY
Description:
FIXED IND 6UH 5.6A 16.8 MOHM SMD
Inductance:
6 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.6 A
Current - Saturation (Isat):
5.01A
DC Resistance (DCR):
16.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
26.4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)
1. How to order LSRNJ12555GL6R0NMY on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSRNJ12555GL6R0NMY price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSRNJ12555GL6R0NMY?
Image LSRNJ12555GL6R0NMY
Part Number LSRNJ12555GL6R0NMY
Material - Core Ferrite
Inductance 6 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.6 A
Current - Saturation (Isat) 5.01A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 16.8mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 26.4MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)