Taiyo Yuden LSRNJ12555GL101MMY
Part No.:
LSRNJ12555GL101MMY
Description:
FIXED IND 100UH 1.86A 140.4 MOHM
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.86 A
Current - Saturation (Isat):
1.53A
DC Resistance (DCR):
141mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6.7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)
1. How to order LSRNJ12555GL101MMY on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSRNJ12555GL101MMY price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSRNJ12555GL101MMY?
Image LSRNJ12555GL101MMY
Part Number LSRNJ12555GL101MMY
Material - Core Ferrite
Inductance 100 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.86 A
Current - Saturation (Isat) 1.53A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 141mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 6.7MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)