Taiyo Yuden LSRNJ10145GL3R3NNY
Part No.:
LSRNJ10145GL3R3NNY
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.1A 12 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSRN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.1 A
Current - Saturation (Isat):
7.33A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
36.1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)
1. How to order LSRNJ10145GL3R3NNY on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSRNJ10145GL3R3NNY price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSRNJ10145GL3R3NNY?
Image LSRNJ10145GL3R3NNY
Part Number LSRNJ10145GL3R3NNY
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSRN
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.1 A
Current - Saturation (Isat) 7.33A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 36.1MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)