Taiyo Yuden LSQPA322525T220MR
Part No.:
LSQPA322525T220MR
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LSQPA322525T220MR.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 780MA 351MOHM SMD
Series:
LSQP
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
780 mA
Current - Saturation (Isat):
620mA
DC Resistance (DCR):
351mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)
1. How to order LSQPA322525T220MR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSQPA322525T220MR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSQPA322525T220MR?
Image LSQPA322525T220MR
Part Number LSQPA322525T220MR
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSQP
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Material - Core Ferrite
Inductance 22 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 780 mA
Current - Saturation (Isat) 620mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 351mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 17MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)