Taiyo Yuden LSQNA251818T6R8M
Part No.:
LSQNA251818T6R8M
Description:
FIXED IND 6.8UH 930MA 195MOHM SM
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
270 mA
Current - Saturation (Isat):
270mA
DC Resistance (DCR):
195mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
38MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order LSQNA251818T6R8M on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSQNA251818T6R8M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSQNA251818T6R8M?
Image LSQNA251818T6R8M
Part Number LSQNA251818T6R8M
Material - Core Ferrite
Inductance 6.8 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 270 mA
Current - Saturation (Isat) 270mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 195mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 38MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Supplier Device Package 1007
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)