Taiyo Yuden LSQNA251818T3R3M
Part No.:
LSQNA251818T3R3M
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.2A 143MOHM SMD
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
440 mA
Current - Saturation (Isat):
440mA
DC Resistance (DCR):
143mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
54MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order LSQNA251818T3R3M on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSQNA251818T3R3M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSQNA251818T3R3M?
Image LSQNA251818T3R3M
Part Number LSQNA251818T3R3M
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 440 mA
Current - Saturation (Isat) 440mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 143mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 54MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Supplier Device Package 1007
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)