| Image |  |
| Part Number | LSQNA251818T221K |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 220 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 50 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 50mA |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 5.85Ohm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 5.5MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test | 796 kHz |
| Supplier Device Package | 1007 |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |