Taiyo Yuden LSQNA251818T220K
Part No.:
LSQNA251818T220K
Package:
1007 (2518 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LSQNA251818T220K.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 580MA 650MOHM SMD
Series:
LSQN
Package/Case:
1007 (2518 Metric)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
165 mA
Current - Saturation (Isat):
165mA
DC Resistance (DCR):
650mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
19MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Supplier Device Package:
1007
Size / Dimension:
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order LSQNA251818T220K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSQNA251818T220K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSQNA251818T220K?
Image LSQNA251818T220K
Part Number LSQNA251818T220K
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSQN
Package/Case 1007 (2518 Metric)
Material - Core Ferrite
Inductance 22 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 165 mA
Current - Saturation (Isat) 165mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 19MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1007
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)