Taiyo Yuden LSQNA251818T1R0M
Part No.:
LSQNA251818T1R0M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1007 (2518 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LSQNA251818T1R0M.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 1.5A 78 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSQN
Package/Case:
1007 (2518 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.2A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
78mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1007
Size / Dimension:
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order LSQNA251818T1R0M on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSQNA251818T1R0M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSQNA251818T1R0M?
Image LSQNA251818T1R0M
Part Number LSQNA251818T1R0M
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSQN
Package/Case 1007 (2518 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 1 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 100MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1007
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)