Taiyo Yuden LSQNA251818T150K
Part No.:
LSQNA251818T150K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1007 (2518 Metric)
Description:
FIXED IND 15UH 650MA 416MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSQN
Package/Case:
1007 (2518 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
180 mA
Current - Saturation (Isat):
180mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
416mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
23MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1007
Size / Dimension:
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order LSQNA251818T150K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSQNA251818T150K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSQNA251818T150K?
Image LSQNA251818T150K
Part Number LSQNA251818T150K
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSQN
Package/Case 1007 (2518 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 15 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) 180mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 416mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 23MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1007
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)