LSMGA322525T102NG.pdf
| Image |  |
| Part Number | LSMGA322525T102NG |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | LSMG |
| Package/Case | 1210 (3225 Metric) |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | 1 kOhms @ 100 MHz |
| Current Rating (Max) | 2A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 100mOhm |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.110" (2.80mm) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |