LSMGA201208T221RG.pdf
| Image |  |
| Part Number | LSMGA201208T221RG |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | LSMG |
| Package/Case | 0805 (2012 Metric) |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | 220 Ohms @ 100 MHz |
| Current Rating (Max) | 2A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 60mOhm |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.041" (1.05mm) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |