| Image |  |
| Series | Multi TOPLED® | Multi TOPLED® | Multi TOPLED® | Multi TOPLED® | Multi TOPLED® |
| Package/Case | 4-PLCC | 4-PLCC | 4-PLCC | 4-PLCC | 4-PLCC |
| Product Status | Active | Active | Active | Obsolete | Obsolete |
| Color | Green, Red | Green, Red | Green, Red | Green, Red | Green, Red |
| Configuration | Independent | Independent | - | - | - |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V Green, 2V Red | 2.1V Green, 2V Red | 2V Green, 2V Red | 2V Green, 2V Red | 2V Green, 2V Red |
| Current - Test | 20mA Green, 20mA Red | 20mA Green, 20mA Red | 20mA Green, 20mA Red | 20mA Green, 20mA Red | 20mA Green, 20mA Red |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | Automotive | - | - | - |
| Qualification | - | AEC-Q101 | - | - | - |
| Supplier Device Package | 4-PLCC | 4-PLCC | 4-PLCC | 4-PLCC | 4-PLCC |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 1.30mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |