LRW0402WG20NGG001T.pdf
| Image |  |
| Part Number | LRW0402WG20NGG001T |
| Manufacturer | Johanson Technology Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 0402 (1005 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Ceramic |
| Inductance | 20 nH |
| Tolerance | ±2% |
| Current Rating (Amps) | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 250mOhm Max |
| Q @ Freq | 54 @ 900MHz |
| Frequency - Self Resonant | 3GHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 900 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |