LO T676-R1S2-24-0-20-R18-Z.pdf
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | Orange | Orange | Orange | Orange | Orange |
| Configuration | Standard | Standard | - | - | Standard |
| Lens Color | Colorless | Colorless | - | - | Colorless |
| Lens Transparency | Clear | Clear | - | - | Clear |
| Millicandela Rating | 267.5mcd | 196mcd | 135mcd | 210mcd | 222.5mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V | 2V | 2V | 2V | 2V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 606nm | 606nm | 606nm | 606nm | 606nm |
| Wavelength - Peak | 610nm | 610nm | 610nm | 610nm | 610nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |