LMK325BJ226KM-T.pdf
| Image |  |
| Part Number | LMK325BJ226KMHP | LMK325BJ226KM-T | LMK325BJ226KMHT | LMK325BJ226KM-P |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | M | M | M | M |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage - Rated | 10V | 10V | 10V | 10V |
| Temperature Coefficient | X5R | X5R | X5R | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | - | AEC-Q200 | - |
| Applications | Automotive, SMPS Filtering | SMPS Filtering | Automotive | SMPS Filtering |
| Failure Rate | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - | - | - |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) | 0.106" (2.70mm) | 0.106" (2.70mm) | 0.106" (2.70mm) |