LMK325B7476KM-PR.pdf
| Image |  |
| Part Number | LMK325B7476KM-PR | LMK325B7476KM-TR |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | M | M |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Not For New Designs |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% |
| Voltage - Rated | 10V | 10V |
| Temperature Coefficient | X7R | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |
| Features | - | - |
| Ratings | - | - |
| Applications | SMPS Filtering | SMPS Filtering |
| Failure Rate | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) | 0.110" (2.80mm) |