LMK212SD683KG-T.pdf
| Image |  |
| Part Number | LMK212SD683KG-T |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | CFCAP™ |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.068 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Temperature Coefficient | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low Distortion |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |