LMK212BB7106KGHT.pdf
| Image |  |
| Part Number | LMK212BB7106KGHT |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | M |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |