LHLC08TB681K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LHLC08TB681K.
| Image |  |
| Part Number | LHLC08TB681K |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | LH, LC Type |
| Package/Case | Radial, Vertical Cylinder |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Obsolete |
| Type | - |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 680 µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 440 mA |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.8Ohm Max |
| Q @ Freq | 25 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant | 2MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test | 796 kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.374" (9.50mm) |