LG T67F-R2S1-34-1-20-R18-Z-XX.pdf
| Product Status | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | Standard | - | - | - | - |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 234mcd | 234mcd | 182mcd | 182mcd | 182mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V | 2.1V | 2.1V | 2.1V | 2.1V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 570nm | 570nm | 569nm | 569nm | 572nm |
| Wavelength - Peak | 572nm | 572nm | 572nm | 572nm | 572nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |