TDK Corporation LGJ7045TC-6R8N-H
Part No.:
LGJ7045TC-6R8N-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ7045TC-6R8N-H.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 3A 27 MOHM SMD
Shipping
Inventory:626
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
3.3A
DC Resistance (DCR):
27mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)