TDK Corporation LGJ7045TC-220M-H
Part No.:
LGJ7045TC-220M-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ7045TC-220M-H.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.8A 69 MOHM SMD
Shipping
Inventory:918
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
69mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order LGJ7045TC-220M-H on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LGJ7045TC-220M-H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LGJ7045TC-220M-H?
Image LGJ7045TC-221M-H LGJ7045TC-470M-H LGJ7045TC-680M-H LGJ7045TC-151M-H LGJ7045TC-220M-H
Part Number LGJ7045TC-221M-H LGJ7045TC-470M-H LGJ7045TC-680M-H LGJ7045TC-151M-H LGJ7045TC-220M-H
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Series LGJ LGJ LGJ LGJ LGJ
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 220 µH 47 µH 68 µH 150 µH 22 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 520 mA 1.2 A 950 mA 610 mA 1.8 A
Current - Saturation (Isat) 620mA 1.3A 1.1A 670mA 1.9A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 660mOhm 150mOhm 210mOhm 480mOhm 69mOhm
Q @ Freq - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm) 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm) 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm) 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm) 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) 0.177" (4.50mm) 0.177" (4.50mm) 0.177" (4.50mm) 0.177" (4.50mm)