TDK Corporation LGJ7045TC-4R7N-H
Part No.:
LGJ7045TC-4R7N-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ7045TC-4R7N-H.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.6A 20 MOHM SMD
Shipping
Inventory:466
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
4.1A
DC Resistance (DCR):
20mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)