TDK Corporation LGJ7045TC-3R3N-H
Part No.:
LGJ7045TC-3R3N-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ7045TC-3R3N-H.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 4.1A 16.4MOHM SM
Shipping
Inventory:713
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.1 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
16.4mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)