TDK Corporation LGJ7045TC-330M-H
Part No.:
LGJ7045TC-330M-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ7045TC-330M-H.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.4A 110 MOHM SMD
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.55A
DC Resistance (DCR):
110mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)