TDK Corporation LGJ7045TC-2R2N-H
Part No.:
LGJ7045TC-2R2N-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ7045TC-2R2N-H.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 4.3A 14.6MOHM SM
Shipping
Inventory:641
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.3 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
14.6mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)