TDK Corporation LGJ7045TC-101M-H
Part No.:
LGJ7045TC-101M-H
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LGJ7045TC-101M-H.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 750MA 330MOHM SM
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
900mA
DC Resistance (DCR):
330mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)