LE B Q9WM-4S3T-24-0-350-R18-Z.pdf
| Image |  |
| Part Number | LE B Q9WM-4S3T-24-0-350-R18-Z |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | OSRAM OSTAR |
| Package/Case | 1616 (4040 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Color | Blue |
| Wavelength | 460nm (454nm ~ 466nm) |
| Current - Test | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.4V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Current - Max | 1A |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 325mW (250mW ~ 400mW) |
| Temperature - Test | 25°C |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD |
| Size / Dimension | 0.154" L x 0.144" W (3.90mm x 3.65mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.054" (1.36mm) |