ams-OSRAM USA INC. LCY W5SM-HZJZ-5E-1-350-R18-Z
Part No.:
LCY W5SM-HZJZ-5E-1-350-R18-Z
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED White Lighting
Package:
2-SMD, Gull Wing
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LCY W5SM-HZJZ-5E-1-350-R18-Z.pdf
Description:
LED GOLDEN DRAGON
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Golden DRAGON®
Package/Case:
2-SMD, Gull Wing
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Color:
White
CCT (K):
Flux @ 85°C, Current - Test:
Flux @ 25°C, Current - Test:
55lm (39lm ~ 71lm)
Current - Test:
350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:
49 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
Current - Max:
500mA
Viewing Angle:
120°
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.075" (1.90mm)
1. How to order LCY W5SM-HZJZ-5E-1-350-R18-Z on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LCY W5SM-HZJZ-5E-1-350-R18-Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCY W5SM-HZJZ-5E-1-350-R18-Z?
Image LCY W5SM-HZJZ-5E-Z LCY W5SM-HZJZ-5E-1-350-R18-Z
Part Number LCY W5SM-HZJZ-5E-Z LCY W5SM-HZJZ-5E-1-350-R18-Z
Manufacturer ams-OSRAM USA INC. ams-OSRAM USA INC.
Series Golden DRAGON® Golden DRAGON®
Package/Case - 2-SMD, Gull Wing
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Obsolete Obsolete
Color - White
CCT (K) - -
Flux @ 25°C, Current - Test - 55lm (39lm ~ 71lm)
Current - Test - 350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) - 3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test - 49 lm/W
Current - Max - 500mA
Viewing Angle - 120°
Grade - -
Qualification - -
Mounting Type - Surface Mount
Supplier Device Package SMD SMD
Size / Dimension 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm) 0.075" (1.90mm)