LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z.pdf
| Image | |
| Part Number | LCY H9PP-7J6K-5F5G-1-350-R18-Z |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | OSLON® Black Flat |
| Package/Case | 1515 (3838 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Color | Yellow |
| Wavelength | - |
| Current - Test | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.85V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 73 lm/W |
| Current - Max | 700mA |
| Luminous Flux @ Current/Temperature | 73lm (Typ) |
| Temperature - Test | 25°C |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD |
| Size / Dimension | 0.148" L x 0.148" W (3.75mm x 3.75mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |