Taiyo Yuden LCXND5050WDL100MMG
Part No.:
LCXND5050WDL100MMG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LCXND5050WDL100MMG.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1.2A 150 MOHM SMD
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
125mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)
1. How to order LCXND5050WDL100MMG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LCXND5050WDL100MMG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCXND5050WDL100MMG?
Image LCXND5050WDL100MMG
Part Number LCXND5050WDL100MMG
Material - Core Ferrite
Inductance 10 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 125mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 21MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)