Taiyo Yuden LCXND5050PKT4R7NMG
Part No.:
LCXND5050PKT4R7NMG
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LCXND5050PKT4R7NMG.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.4A 120MOHM SMD
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.05A
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
41MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)
1. How to order LCXND5050PKT4R7NMG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LCXND5050PKT4R7NMG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCXND5050PKT4R7NMG?
Image LCXND5050PKT4R7NMG
Part Number LCXND5050PKT4R7NMG
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Current - Saturation (Isat) 2.05A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 100mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 41MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)