LCXND5050PKT220MMG.pdf
| Image |  |
| Part Number | LCXND5050PKT220MMG |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 22 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 550 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 900mA |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 450mOhm |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 16MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |