LCXND5050MKT1R0NMG.pdf
| Image |  |
| Part Number | LCXND5050MKT1R0NMG |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 1 µH |
| Tolerance | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 2.3 A |
| Current - Saturation (Isat) | 4.5A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 53mOhm |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 100MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |