Taiyo Yuden LCXND2020MKT3R3M0G
Part No.:
LCXND2020MKT3R3M0G
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LCXND2020MKT3R3M0G.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.02A 190MOHM SM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LCXN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.02 A
Current - Saturation (Isat):
1A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
190mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order LCXND2020MKT3R3M0G on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LCXND2020MKT3R3M0G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCXND2020MKT3R3M0G?
Image LCXND2020MKT3R3M0G
Part Number LCXND2020MKT3R3M0G
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LCXN
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.02 A
Current - Saturation (Isat) 1A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 190mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)