LCMGA451616T851NG.pdf
| Image |  |
| Part Number | LCMGA451616T851NG |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | LCMG |
| Package/Case | 1806 (4516 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Filter Type | Power Line |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | 850 Ohms @ 100 MHz |
| Current Rating (Max) | 1.5A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 100mOhm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm) |