LB T6MG-Q1S1-KQT1-0-10-R18.pdf
| Image |  |
| Part Number | LB T6MG-Q1S1-KQT1-0-10-R18 |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | TOPLED® Black |
| Package/Case | 2-LCC (J-Lead) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Color | Blue |
| Configuration | Standard |
| Lens Color | Colorless |
| Lens Transparency | Clear |
| Millicandela Rating | 148mcd |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Lens Size | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |
| Current - Test | 10mA |
| Viewing Angle | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 470nm |
| Wavelength - Peak | 465nm |
| Features | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 2-PLCC |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W |