Taiyo Yuden LBMGA160808T470RG
Part No.:
LBMGA160808T470RG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LBMGA160808T470RG.pdf
Description:
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LBMG
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
47 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3.5A
DC Resistance (DCR) (Max):
20mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Features:
1. How to order LBMGA160808T470RG on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LBMGA160808T470RG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LBMGA160808T470RG?
Image LBMGA160808T470RG
Part Number LBMGA160808T470RG
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LBMG
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Filter Type Power Line
Number of Lines 1
Impedance @ Frequency 47 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max) 3.5A
DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)