LBMCC321611T480NG.pdf
| Image |  |
| Part Number | LBMCC321611T480NG |
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Series | LBMC |
| Package/Case | 1206 (3216 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Filter Type | Power Line |
| Number of Lines | 1 |
| Impedance @ Frequency | 48 Ohms @ 100 MHz |
| Current Rating (Max) | 6A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 5mOhm |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |